Villa Taşıma

Villa Taşıma

Villa taşıma, diğer taşıma işlemlerinden daha hassastır. Çünkü ortalama bir villada bile değerli eşyalar bulunur. Mesela değerli antika eşyalar, değerli mücevherler gibi…

Bu tür değerli eşyaların taşınma işinde farklı prosedürlerin uygulanması gerekir. Öncelikle bu tür müstakil evlerde, apartman dairelerinden çok fazla eşya bulunduğunu belirtmiş olalım.

Yani planlama yaparken bu durumu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Villa taşımada yapılacak olan taşıma planı, diğer taşıma türlerinden daha farklı ve detaylıdır.

Diğer taşıma işlemlerinde olduğu gibi firma olarak taşımaya konu olan villaya eksper personelimizi göndererek işe başlarız. Taşıma işinin yapılacağı mevcut adres ile yeni adres bilgileri, müşteriden alınır. Taşınacak eşya miktarı ve hacmi belirlenir.

Değerli eşyaların tespiti ayrıca yapılır. Çünkü bu tür eşyaların taşınması için ayrı ve özel olarak tasarlanmış araçlara ihtiyaç vardır. Değerli eşyaların taşınmasında mutlaka iki personel refakat ve güvenlik için görevlendirilir.

Eşyaların çokluğundan dolayı villa taşıma işi için birden fazla araç gerekir. Eğer bir villadan başka bir villaya taşıma işi olacaksa, eşyaların yeni taşınacağı yerin de keşfinin yapılması gerekir.

Eğer geniş rezidans tarzı bir daireye taşıma işlemi yapılacaksa, asansörlü araç gerekebilir. Ancak asansörlü aracın platform uzunluğunun yetmediği durumlar olabilir. Eğer böyle bir durum varsa, alternatif taşıma yöntemleri tercih edilir. Mesela yük asansörü varsa kullanılması ve daha fazla personel görevlendirilmesi gibi…

 

Villa nakliye

Villa nakliye işleminde bir diğer önemli konu da paketlemedir. Paketlemede eşyaların yerleri de aynı zamanda belirlenir. Mesela salona yerleştirilecek eşyalar paketlendikten sonra üzerine yerleştirileceği alan ve eşyanın türü gibi bilgiler veren etiketler yapıştırılır.

Yukarıda anlattığımız tüm bu yöntemler firmamız tarafından gerçekleştiriliyor. Tıpkı bazı profesyonel tarzda çalışan nakliye firmalarının yaptığı gibi…

Etiketleme ve paketleme işlemi tamamlandıktan sonra, sıra eşyaların nakliye araçlarına yüklenmesine gelir. Antika ve mücevherat türünde olan eşyalar ayrı bir araca yerleştirilir.

Taşınma adresine varılır ve eşyalar, etiketlerde belirtildiği gibi yerlerine yerleştirilmeye başlar. Bu arada müşteri de taşınma işine refakat eder.

Böylece sorunsuz bir taşınma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

 

caddebostan nakliyat