Parça Eşya Taşıma

Parça Eşya Taşıma Nedir?

    Parça eşya taşıma birden fazla eşyanın şehir içinde bir yere ya da şehir dışına taşınma işlemine bu adı veriyoruz.

    Peki ama eşyaların parçalar halinde taşınmasının ne mantığı var?

    Az sayıda eşyanın taşınması söz konusu ise kendi aracınız ile taşınamayacak hacimde olabilir. Büyük hacimde nakliye kamyonu ile de taşınması maliyetli olabilir.

    Bu gibi durumlarda devreye eşyaların parçalar halinde taşınması girer

Parça Eşya Taşımacığı nasıl yapılır?

     Peki, parça eşya taşımacılığı nasıl yapılır?

      2+1 alana sahip evlerin eşyaları büyük hacimdeki kamyonlara sığabilir. Diyelim ki bu ebatlardaki bir alanın sadece yarısı taşınacak. Yani eşyaların tamamı değil de bir kısmı taşınacak. O zaman kamyonda eşya yüklenmesi için hala boş yer olacaktır. İşte o boş alan da başka bir kişinin eşyaları ile doldurulur.

     İyi de “benim eşyam başkalarınınki ile karışırsa ne olacak?” endişesini taşıyor olabilirsiniz. Sonuna kadar haklısınız da…

     İşte bu noktada devreye taşıma sistemi girer. Firma olarak birden fazla kişinin eşyasının aynı araçta nasıl karıştırmadan taşıdığımızı kısaca anlatalım.

     Öncelikle eşyaların ayırımını paketleme aşamasında yaparız. Diyelim ki X ve Y müşterisinin eşyaları aynı kamyonda taşınacak. Öncelik hangisindeyse, X müşterisinin eşyalarını paketleriz ve üzerine X ibaresinin yazdığı etiketler yerleştiririz. Aynı işlemi Y müşterisine de yaparız. Eşyaları ise öncelik sırasına göre kamyonun arkasına ya da ön tarafına yerleştiririz.

      Yani önce X müşterisinin eşyaları kamyondan inecekse, eşyaları ön tarafa ve en son yükleriz.

Parça eşya taşıma nasıl olur?

    Tüm bu işlemlerin yanı sıra ayrıntılı bir bilanço hazırlarız. Eşyaların hangi müşteriye ait olduğu ve gideceği yer gibi bilgiler de bilançoda yer alır.

    Böylece eşyalar karışmadan parça eşya taşıma işlemi gerçekleştirilir. Diğer nakliye işlemlerinde olduğu gibi parça taşıma işleminde de nakliye aracını sürekli olarak takip ederiz.

     Böylece olası bir aksilik durumunda yedek planı devreye sokma imkânımız olur.

   Parça eşya nakliye işini genellikle öğrenci ve tatil beldelerine eşya göndermek isteyen kişiler tercih eder.

    Parça eşya taşıma işleminin tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de eşyaların demontaj ve montaj işlemlerinin firmamız tarafından gerçekleştirilmesidir.