Evden eve nakliyat

Evden Eve Nakliyat Nedir ?

      Evden eve nakliyat kısaca eşyalarınızın mevcut ikamet ettiğiniz evden alınıp yeni ikamet edeceğiniz eve taşınmasıdır. Bu sektörede faaliyat gösteren şirketlere evden eve nakliyeci denir.  

      Eyvah eşyalarım zarar gördü! Eşya taşıma sırasında personel duvarlara zarar verdi! Nakliye firmasıyla sözleşme yapmadım, öyle pişmanım ki!

     Yukarıda sıraladığımız sorunların en az birisiyle daha önce karşılaştınız mı? Cevabınız ‘evet’ değil mi?

      Peki, tüm bu sorunların nedeni neydi?

      Standart bir taşıma işleminde sorun çıkma ihtimali çok azdır. Tabi ki deneyimli personele sahip olmayan ve iyi bir taşıma planı olmayan firmalar hariç…

       Evden eve nakliyat işlemlerinde öncelikle fizibilite çalışması gerçekleştirilmelidir. Müşteri firmadan iş talebinde bulunur. Firma da müşteriden randevu alır ve taşınacak eşya miktarını, eşyanın taşınacağı mahalleri incelemek üzere bünyesinde hizmet veren bilirkişiyi gönderir.

      Bilirkişi yani eksper gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, taşıma planını ve taşınma maliyeti hesaplar ve firmaya bildirir. Firma da taşıma ücretini müşteriye iletir. Eğer anlaşma sağlanırsa, taşıma planına uygun olarak gerekli hazırlıklar gerçekleştirilir.

       Şimdi buradan itibaren ara verelim ve yukarıdaki sorunları biraz genişleterek inceleyelim. Çünkü fiyatı uygun diye birçok müşteri, evden eve nakliyat konusunda mağdur oluyor ve ciddi sıkıntılar yaşıyor.

        Öncelikle iyi bir firma ile çalışmamışsanız, aşağıdaki muhtemel sorunlardan birisiyle karşılaşacaksınız demektir:

  • Sözleşme yapmak istemezler.
  • Sabit bir telefon numaraları yoktur.
  • Verdikleri numaraya çoğunlukla ulaşılmaz.
  • En kötü araçları kullanırlar.
  • Personel eğitimsizdir. 
  • Eşyalarınızı sigortalatmazlar ve zararınızı karşılamazlar.
  • Her şey yolunda gitse bile taşıma sırasında eşyalarınız zarar görecek. Zararınız tazmin edilse bile zaman kaybına uğrayacaksınız.

      Şimdi kaldığımız yerden devam edebiliriz.

       Eksper evden eve nakliyat firmasına gerekli bilgileri ilettikten sonra uygun hacimlerde nakliye kamyonu hazırlanır. Eğer asansörlü taşıma gerçekleştirilecekse, asansör platformuna sahip araç da planlamaya dâhil edilir.

       Eskiden müşteri paketlemeyi kendisi yapıyordu. Paketleme sırasında birçok eşya hatalı paketleme yüzünden zarar görüyordu. Artık paketleme işlemleri de nakliye firmaları tarafından gerçekleştiriliyor.

      En kaliteli paketleme malzemeleri kullanılıyor. Böylece eşyaların zarar görme ihtimali en düşük seviyede gerçekleşiyor.

      Evden eve nakliye işlemlerinde ayrıca tüm eşyalar hasara ve doğal afetlere karşı sigortalanıyor. Böylece eşyası taşınacak olan kişilerin maddi ve manevi zarar görmesi engellenmiş oluyor

Ev taşıma işlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Evden eve nakliyat Taşınma sürecinde evinizde  bulunan eşyaların paketleme yapılıp taşınmasıyla gerçekleşir. Daha fazlası ve detaylar için  aşağıdaki başlıklardan kısaca inceleyebilirsiniz.

Mobilyalar Nasıl Taşınır?

Taşıma işlemi yapılırken alanında uzman mobilya ustaları tarafından özenle demonte hale getirilen mobilyalarınız kâğıtlı havalı (pıtırcık) naylonlarla ambalajlanarak mobilya özelliğine göre plaka kartonlarda paketlenmektedir. Gayet dikkatli bir şekilde araca yüklenir ve yeni adresinizde aynı özenle kurulumu yapılmaktadır.

Elektronik Eşyalar Nasıl Taşınır?

 Elektronik eşyaların taşınma işlemi kabloların sökülmesiyle ve havalı (pıtırcık)naylonlarla paketlenmesiyle evden eve nakliyat birlikte başlar. Sonrasında beyaz kağıtlara sarılarak kolilere yerleştirilir veya sandıklama yöntemi ile paketlenir. Boşluklar alınarak zarar görmesi engellenir.

Yatak, Koltuk Ve Sandalye Nasıl Taşınır?

       Bu tarz eşyalarınız hassas olduğu için daha korunaklı bir şekilde paketlenmektedir. Öncelikle eşyalarınızı tozdan ve kirden korumak için özel yapım köpüklerle tüm köşelerinden streçler aracılığıyla sarılır. Sonrasında graft kağıtlı havalı naylonlar ile sarılır ve son aşamada plaka kartonlarla muhafaza altına alınır. Böylelikle eşyaların evden eve nakliyat sırasında temiz ve sağlam taşınması ve taşıma esnasında en ufak bir zarar görmemesi sağlanmaktadır.

evden eve nakliyat
Beyaz Eşyalar Nasıl Taşınır?

     Elektrik ve su bağlantıları uzman ekibimizce yapılan beyaz eşyalarınız sabitleme vidaları takılarak soma graft kağıtlı havalı naylonlar ile muhafaza altına alınmaktadır. Çizilme, çökme gibi tüm ihtimallere karşı korunaklı hale getirilerek titizlikle taşınmakta ve kurulumu yapılmaktadır.

caddebostan nakliyat