Asansörlü Taşıma

ASANSÖRLÜ TAŞIMA

     Asansörlü taşıma ortaya çıkmadan önce, eşyalar binaların daracık koridorlarında taşınıyordu.  Çoğu zaman bazı eşyaların geçemeyeceği genişlikte olan koridorlarda kaçınılmaz olarak kazalar meydana geliyordu.  Ya personel eşya taşırken yaralanıyor ya da eşyalar zarar görüyordu.

     Ancak taşımacılık sektörü gün geçtikçe gelişiyor ve gelişmeye devam ediyor. Lojistik alanında ortaya koyulan yeniliklerden birisi de asansörlü taşıma.

       Eşyaların asansörle taşınma prensibi aslında oldukça basit.   Orta boyutlarda kamyon üzerinde asansör platformu ve motoru bulunuyor. 

         Platform hidrolik sistem sayesinde belirli bir yüksekliğe kadar çıkarılabiliyor. Bu yüksekliğin ortalama olarak 40 metreye kadar çıkabildiğini belirtmiş olalım.

      Platform, bina cephesindeki dairenin uygun olan balkon ya da penceresine yanaştırılıyor. Platformun kenarlarında bulunan kauçuk malzeme sayesinde asansörlü taşıma anında duvar ya da cephe zarar görmüyor.

           Eşyalar platform üzerine yüklendikten sonra aşağıda platformu kumanda eden kişi tarafından aşağı doğru taşınıyor. Bu işlem, tüm eşyalar taşınana kadar devam ediyor.

asansörlü taşıma

Asansörlü taşıma gerekliliği.

         Asansörlü taşıma işinin sağlıklı yapılabilmesi için bazı kurallara uyulması gerekiyor. Bu kuralları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Asansörlü nakliyat aracının ve nakliyat aracının uygun bir yere konumlandırılması gerekir.
  • Platforma eşya yüklemek ve eşyaları kamyona yüklemek için yeterli sayıda personelin bulunması gerekir.
  • Asansörlü nakliyat aracı, nakliye kamyonunun hemen yanında bulunmalıdır.
  • Eşyalar orantılı bir şekilde platforma, emniyeti de sağlayacak biçimde, yerleştirmek gerekir.
  • Tüm bu taşıma işlemini deneyimli bir kişi koordine etmelidir.

       Aslında asansörlü taşıma işlemi son derece güvenlidir. Yeter ki tüm güvenlik kurallarına uygun olarak yapılasın. Bu yüzden biz firma olarak taşıma işlemine başlamadan önce gerekli olan güvenlik önlemlerini alırız.

ASANSÖRLÜ TAŞIMA SONRASI

         Asansörlü taşıma işinde uzman ve deneyimli personeli görevlendiririz. Taşıma işlemi tamamlandıktan sonra gerekli olan son kontrolleri yerine getiririz.

         Eğer taşıma işlemi tek yönlüyse, yani eşya taşınan konutun yalnızca bir tanesi yüksek kattaysa, asansörlü aracı tek sayıya göre planlarız. Eğer eşya taşınacak olan dairelerin her ikisi de yüksek kattaysa, geliş ve gidiş zamanını ve araçların konumlandırılacak alanlarını planlarız.

Güvenli ve hızlı asansörlü taşıma hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

asansörlü nakliyat